2447/​791

Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)

Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)

“FK Lounge Chair”. Longestol på drejestel af aluminium, betrukket med brunt skind. Udført og mærket hos Walter Knoll.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Stel med professionel reparation.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?