2031/​605

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Armstol med stel af palisander, betrukket med sort skind. Model 65. Udført og mærket hos J.L. Møllers Møbelfabrik.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let falmet.

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

14 bud

6.500 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK