2031/605
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Armstol med stel af palisander, betrukket med sort skind. Model 65. Udført og mærket hos J.L. Møllers Møbelfabrik.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let falmet.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud