Elna Fonnesbech-Sandberg (f. København 1892, d. Gentofte 1994)
To kompositioner. Begge usign. Akvarel og oliekridt på papir. Lysmål 30×45. (2)
Undersøgt i ramme. Mindre folder i hjørnerne. Mindre afrivning i nederste kant.