873/​294

Signeret Mashai Sarab tæppe, Persien. Klassisk skjoldformet medaljondesign. Signeret: Mashai Sarab. 20. årh.s anden halvdel. 528×383.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk Condition report on request. Contact: carpets@bruun-rasmussen.dk

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Hammerslag