873/294
Signeret Mashai Sarab tæppe, Persien. Klassisk skjoldformet medaljondesign. Signeret: Mashai Sarab. 20. årh.s anden halvdel. 528×383.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk Condition report on request. Contact: carpets@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag