2119/2010
Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Model Seastar Seven. Automatisk værk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Nyere rem af sort læder med forgyldt C-spænde. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med brugsspor, herunder enkelte overfladiske ridser. Mindre gravering på bagkassen. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 12. maj 2021
Vurdering
Hammerslag