1734/52
Italiensk maler, 18. årh.
Jomfru Maria og Jesusbarnet. Usigneret. Olie på lærred. 70×56. Uindrammet.
Krakeleringer, afskalninger og behov for rensning. Mærker fra blændrammen.
Ældre malerier og møbler, 21. august 2017
Vurdering
Hammerslag