12203/143
Sam Francis (f. San Mateo, Californien 1923, d. Santa Monica 1994)
Udstillingsplakat. Usign. Litografi i farver. Bladmål 88,5×53. Uindrammet.
Litteratur: The Prints of Sam Francis, Catalogue raisonné. Lembark P 6.
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
Vurdering
Hammerslag