2049/257
Et par østrigske kandelabre af sølv balusterformede stammer på runde fodstykker, hver med aftagelige arme til fire lys. Mestermærke H.S. Wien 1872–1922. Udfyldte. H. 54 cm. (2)
Auktion: BR 2012, Auktion 1220 lot nr. 509
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Den ene lysarm med reparation og revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag