2032/631
Edvard Munch (f. Løten, Hedmark 1863, d. Ekely 1944)
Komposition efter Dameportræt. Usign. Litografi i farver. Lysmål 68×54.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud