2437/​692

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Skrivebord af teak. Front med syv skuffer og to udtræksplader med greb af messing. Model BM-66. Formgivet 1958. Udført hos P. Lauritzen. H. 69,5. L. 165. B. 79.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet.

I Lyngby
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?