1640/20
Lysberg, Hansen & Therp
Spisestue af mahogni, bestående af two-pillar table med udtræk og to tillægsplader, et par armstole samt otte stole. 20. årh.s begyndelse. H. 73. L. 190/315. B. 115. (11)
Ændret standbeskrivelse. 29/9–16.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Overfladiske lakskader på bordpladen.
Ældre malerier og møbler, 3. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag
20 bud