866/720
Samuel Joensen-Mikines (f. Mykines 1906, d. København 1979)
Skt. Hans bål. Sign. S.J. Mikines 66. Olie på lærred. 80×100
Moderne malerier & skulpturer, 28. september 2016
Vurdering
Hammerslag