Ding Yi (f. Shanghai 1962)
“Apperance of Crosses 95-B50”. Sign. Ding Yi 1995. Mixed media på papir. Bladstørrelse 48×69.
Proveniens: Erhvervet direkte hos kunstneren i april 1998 under en rejse til Shanghai i forbindelse med indkøb af kunst til Novo Nordisk.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020