Omega, Tissot
Omega damearmbåndsur af guld med “bicelle” lænke af 14 kt. guld. Champagnefarvet skive med gyldne tal, visere og timemarkører. Samt Tissot damearmbåndsur af guld, champagnefarvet skive med sorte visere og timemarkører. Rem af sort skind, forgyldt spænde. Mekaniske værker med manuelt optræk. Kassediam. ca. 20 og 18 mm. L. ca. 16,5 og 19 cm. Omega vægt ca. 21 gr. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Omegauret er gangbart.
Smykker, 12. november 2014
10 bud