Johannes Carstensen (f. Sønderborg 1924, d. 2010, Fårevejle,1949-)
Komposition. Sign. Johs. Carstensen 1968. Mixed media på plade. 30×36.
Udstillet: Kunstforeningen, København, 1967, kat. nr. 19. Grønningen, København, 1965. Dansk Malerkunst, Fyens Forum, 1965, kat. nr. 3.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Moderne kunst og design, 29. august 2023
15 bud