11947/20
Eduard Borregaard (f. København 1902, d. sst. 1978)
Edouard Borregaard: Blomstrende frugttræer. Sign. Borregaard. Olie på lærred. 39×55. Rammemål 45×61.
Fernis gulnet. Lærred lidt løst. Ramme med skrammer og afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019
Vurdering
Hammerslag