895/​274

Pierre François Feuchère (f. 1737, d. 1823)

Jules Fossey (f. 1806, d. 1858)

Fransk kaminur af forgyldt bronze og marmor, skive af hvid emalje sign. FEUCHERE & FOSSEY FTS DE BRONZES. 19. årh.s begyndelse. H. 48. B. 25. D. 16.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag