895/274
Pierre François Feuchère (f. 1737, d. 1823)
Jules Fossey (f. 1806, d. 1858)
Fransk kaminur af forgyldt bronze og marmor, skive af hvid emalje sign. FEUCHERE & FOSSEY FTS DE BRONZES. 19. årh.s begyndelse. H. 48. B. 25. D. 16.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag