2124/28
Ubekendt maler, 18.-19. årh.
Josef, Jomfru Maria og Jesusbarnet. Usigneret. Olie på lærred. 33×169.
Behov for rensning. Enkelte huller i lærred. Krakeleringer samt afskalninger. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag