1337/97
Carl Fischer (f. Vejle 1887, d. København 1962)
Landskab med høns og køer. Sign. Carl Fischer 25. Olie på lærred. 53×60.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 9. september 2013
Vurdering
Hammerslag