2108/634
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Østerlars Kirke. Sign. Oluf Høst 51, 287/360. Litografi i farver. Lysmål 79×63.
Papiret er gulnet. Fugtpletter nederst til højre. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud