2045/412
To fade og to skåle af sølv. Danmark og Tyskland, 20. årh. Vægt ca. 1430 g. Diam. 17,5–36. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler. En skål graveret under bund.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud