2045/​412

To fade og to skåle af sølv. Danmark og Tyskland, 20. årh. Vægt ca. 1430 g. Diam. 17,5–36. (4)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler. En skål graveret under bund.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020

Vur­dering

5.000 kr.

Hammerslag

3.800 kr.

10 bud

3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
2.500 kr.