2447/​330

Et par små svenske prismekroner med stel af forgyldt messing behængt med prismer i kæder, hver med fire lys monteret til el. Gustaviansk form, 19. årh. H. 48. Diam. 50. (2)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

32 bud

813311 (Autobud) 3.800 DKK
913772 3.600 DKK
813311 3.400 DKK
913772 3.200 DKK
813311 (Autobud) 3.000 DKK
913772 2.900 DKK
813311 (Autobud) 2.800 DKK
913772 2.700 DKK
813311 (Autobud) 2.600 DKK
913772 2.500 DKK
813311 (Autobud) 2.400 DKK
913772 2.300 DKK
813311 2.200 DKK
913772 2.100 DKK
813311 (Autobud) 2.000 DKK
913772 2.000 DKK
813311 (Autobud) 1.950 DKK
913772 1.900 DKK
813311 1.850 DKK
913772 (Autobud) 1.800 DKK
813311 1.750 DKK
913772 (Autobud) 1.500 DKK
813311 1.450 DKK
913772 (Autobud) 1.400 DKK
813311 1.350 DKK
913772 (Autobud) 1.300 DKK
813311 1.250 DKK
913772 (Autobud) 1.200 DKK
813311 1.150 DKK
913772 (Autobud) 1.100 DKK
813311 1.050 DKK
913772 1.000 DKK