2010/373
Ubekendt maler, 19.-20. årh.
Akademitegning af plakette i form af slange i kamp med ørn. Usigneret. Kul og bly på papir. Lysmål 41×49.
Fugtskjolder. Huller i papiret. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
38 bud