2043/823
Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)
Cirkulær skål af porcelæn, øverste kant med påtrykt motiv i mørkeblå glasur. Ej signeret. Stemplet 577, Kgl. P. H. 13. Diam. 22.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud