2027/698
Jacques Chapiro (f. Daugavpils, Letland 1887, d. Paris 1972)
Opstilling med blomster i sortfigursvase. Sign. Jacques Chapiro. Olie på lærred. 73×50.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Skade i lærredet nær nedre venstre hjørne, ca. 2×2 cm.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag