2022/727
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med ben og negle af teak, betrukket med lyst uld. 1950–60'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds, pletter og slitage.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag