2131/715
Dansk snedkermester
Lænestol med ben af eg, betrukket med patineret originalt sort skind. 1950–60'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på ben.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag