2119/82
Olof Krumlinde (f. Ängelholm 1856, d. Helsingborg 1945)
Marine udfor Kronborg. Sign. Olof Krumlinde. Olie på lærred. 40,5×60.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag