2142/356
Dansk maler, 19. årh.
Portræt af en herre. Sign. T. Lund, 1880. Olie på lærred. 37×32.
Lærredet er dubleret. Krakeleringer. Retoucheringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag