12147/14
Bordlampe af forkromet og cremelakeret metal. Justerbar skærm. Fremstillet hos SIS, Tyskland. 1950'erne. H. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder bl.a. ridser, mærker samt forkroming med afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Vurdering
Hammerslag