2013/​736

Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)

Fritstående to-personers sofa med buet armlæn og ryg, sider, sæde og ryg med turkis uld. Formgivet 2000. Udført hos Getama. L. 148.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Hul i betræk.

Moderne kunst og design, 24. marts 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK