2013/736
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
Fritstående to-personers sofa med buet armlæn og ryg, sider, sæde og ryg med turkis uld. Formgivet 2000. Udført hos Getama. L. 148.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Hul i betræk.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Vurdering
Hammerslag