2010/320
Fransk kamingarinture af forgyldt bronze og zink, bestående af et par kandelabre og et kaminur. Værket mærket “AD.MOUGIN, DEUX MEDAILLES”. Rokoko form, 19. årh.s slutning. H. 52. B. 30. D. 23. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag