1709/505
William Scharff (f. København 1886, d. sst. 1959)
Skovparti. Sign. William Scharff 11. Olie på lærred. 52×72.
Mindre krakeleringer. En enkelt mindre bule i øverste højre hjørne.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
19 bud