2144/54
Et par franske empire stager af forgyldt bronze, rigt støbt med palmetter og bladværk, kannelerede stammer. 19. årh.s begyndelse. H. 31,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En lysmanchet med lille bule. Den anden lysmanchet med mindre revne. En stage med små huller i base.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag