2324/505
Edvard Weie (f. København 1879, d. Frederiksberg 1943)
Klipper, Christiansø. Usign. Olie på lærred. 48 × 63.
Nogle mindre krakeleringer. Små huller langs kanterne fra tidligere montering. Rammen er skæv.
Moderne kunst og design, 13. juni 2023
Vurdering
Hammerslag