2312/47
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoderen Fedorovskaya. Tempera på træpanel med forsænket billedflade/“kovcheg”. Ca. 1700. 31,5×25,5.
Mindre krakeleringer. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag