2148/38
Fransk empire kaminur af bronze, urhus med stående kvinde i klassiske gevanter, skive af hvid emalje. 19. årh. H. 44,5. B. 34,5. D. 11,5.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner på skiven. Pendul samt optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag