2008/734
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Tre cirkulære loftlamper af messing. Skærme af glas. Udført hos Orrefors, Sverige. Diam. 40. (3)
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||