12049/164
Louis Moe (f. Arendal 1857, d. København 1945)
“Hans og Grete” 1905. Tryksign. LM. Litografisk tryk i farver. Rammemål 30,5×39.
Lidt tæt beskåret.
Kunst, antikviteter & design, 3. december 2020
Vurdering
Hammerslag