1322/​164

Fire kringstole af delvis bemalet og udskåret træ, prydet med ejerinitialer og årstal. 18.-19. årh. (4)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs i samlingerne.

Ældre malerier og møbler, 27. maj 2013

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK