1322/164
Fire kringstole af delvis bemalet og udskåret træ, prydet med ejerinitialer og årstal. 18.-19. årh. (4)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs i samlingerne.
Ældre malerier og møbler, 27. maj 2013
Vurdering
Hammerslag