2016/125
Svensk empire konsol af forgyldt og eboniseret træ. Plade af hvidbroget marmor. Usigneret. Ca. 1820. H. 82. B. 82. D. 45.
Forgyldning med mindre afslag. Base med skrammer. Desuden almindelige håndteringstegn.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag