1946/​306
Bordur af forgyldt bronze og emalje dekoreret i guld og blomster i farver. 20. årh.s midte. H. 29. B. 15. D. 10.

Be­skriv­el­se

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Ure ▸ Konsol-, kamin- og vægure

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

1.250 kr.

(Autobud) 1.250 kr.
1.200 kr.
(Autobud) 1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.