1946/​306

Bordur af forgyldt bronze og emalje dekoreret i guld og blomster i farver. 20. årh.s midte. H. 29. B. 15. D. 10.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK