1946/306
Bordur af forgyldt bronze og emalje dekoreret i guld og blomster i farver. 20. årh.s midte. H. 29. B. 15. D. 10.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag