2418/​706

Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)

“Orient”. Et par bordlamper af poleret kobber. Formgivet 1968. Udført og mærket hos Fog & Mørup. H. inkl. fatning. 45. (2)

Brugsslitage. Nogle, ridser, mærker, buler og stødmærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 30. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK