1746/66
Tysk Jugend vertico af nøddetræ, front med blyindfattet låge og fire skuffer. 19. årh.s slutning. H. 189. B. 89. D. 42.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag
12 bud