Kehnet Nielsen (f. København 1947)
“Voyages III”. Sign. på bagsiden Kehnet Nielsen 1991 samt et lille digt af Søren Ulrik Thomen: “Selv ikke min mest nervøse lytten kan høres af havet; end ikke i søvne er det skoven; der går gennem mig”. Olie på lærred. 140×130.
Mindre krakeleringer. Mindre afskalning.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
21 bud