2124/139
John Lübschitz (f. København 1858, d. Gentofte 1941)
Oceankysten ved Vendée i Frankrig. Sign. I. Lübschitz. St. Gilles sur Vie. Olie på lærred. 79×103.
Én minimal reparation på bagsiden. Lærred bør strammes op. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag