2124/​139

John Lübschitz (f. København 1858, d. Gentofte 1941)

Oceankysten ved Vendée i Frankrig. Sign. I. Lübschitz. St. Gilles sur Vie. Olie på lærred. 79×103.

Én minimal reparation på bagsiden. Lærred bør strammes op. Mindre krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag