2045/​435

Fransk lysekrone af bronze med 18-lysarme i to etager. 19. årh.s slutning. H. 100. Diam. 67.

Brugsslitage. Enkelte skæve lysarme.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK