2048/164
Et par engelske lysestager af sterlingsølv, cylindriske, fodstykker med festoner, graveret med crest. 18. årh.s slutning. Udfyldte. H. 17 cm. (2)
NB stand korrigeret d. 23/11–2020.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte større indtryk. Ridser. Rester af forgyldning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud